Bežné chyby pri varení cestovín

Bežné chyby pri varení cestovín

Prinášame Vám najväčšie chyby pri varení cestovín.

1. Nepoužívate správny tvar
Cestoviny neprichádzajú do obchodov v 101 tvaroch a v rôznych veľkostiach len tak pre zábavu. Každý recept vyžaduje iný tvar a veľkosť cestovín. Premýšľajte o cestovinách v kategóriách: veľké rúrky (penne, rigatoni), malé tvary loptičiek (lakte, škrupiny), špirály (rotini, gemelli), tenšie pramene (špagety, linguine), hrubšie pramene (fettucín, pappardelle).

2. Príliš sledujete čas varenia udaný na krabici
Je zriedkavé, že vaše cestoviny budú prevarené, keď časovač zhasne, ale možno ich budete musieť variť dlhšie. Kuchári testujú varenie cestovín na základe teploty hrnca, ako rýchlo voda príde do varu, silou sporáka a podobne. Vždy po skončení časovača ochutnajte kúsok cestovín. Ak ešte nie sú hotové aj napriek tomu, že ste ich varili podľa času udaného na krabici, pokračujte vo varení v 30-sekundových intervaloch až jednu minútu a počas tohto obdobia stále ochutnávajte cestoviny.

3. Prepečenie cestovín pri pečení v rúre
Obyčajne, keď vypnete šporák, ešte stále sa cestoviny varia v rúre. Preto, keď sú cestoviny hotové, nenechávajte ich v rúre, ale vyberte ich.

4. Nedostatočné osolenie varenej vody
Toto je najväčšou chybou kuchárov, ktoré robia pri cestovinách. Fáza varenia je jediným bodom, cez ktorý sa dostanete k tomu, že cestoviny budú dobre uvarené. Fáze varenia napomáha soľ. Voda musí byť naozaj slaná!

5. Vyliatie všetkej vody, v ktorej ste varili cestoviny
Keď je čas na to, aby ste cestoviny vyňali z vody, nevylejte ju všetku! Je veľmi cenná. Pravdepodobne ju budete potrebovať pre prípravu niečoho suchšieho ako omáčky na báze olivového oleja. Môžete ju využiť aj na prípravu polievky. Namiesto vody jednoducho použijete vodu z predvarených cestovín, ktorú ste uskladnila v chladničke.

No votes yet.
Please wait...
Kategórie: Magazín

Žiadne komentáre, buďte prvý!

Pridaj komentár

Specify Facebook App ID and Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Facebook Login to work

Poznámka: Komentáre na webovej stránke odrážajú názory ich autorov a nie názory tohto webového portálu. Členovia sú požiadaní, aby upustili od urážok, nadávania a vulgárnych výrazov. Vyhradzujeme si právo odstrániť akýkoľvek komentár bez predchádzajúceho upozornenia alebo vysvetlenia.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

*
*