Trávenie času v kuchyni

Každý z nás má iné záľuby a trávi čas iným spôsobom. Väčšina žien, no v dnešnej dobe už aj mužov, trávi svoj čas práve v kuchyni. Či už ide o prípravu jedla pre svojich blízkych alebo pre seba. Pri varení alebo pečení si viete vyčistiť hlavu a zabudnúť na všetky svoje starosti. Taktiež zapájate svoju fantáziu a s jedlom sa viete krásne pohrať. Cit pre doladenie chutí nemá každý, no ak to dokážete môže vzniknúť dokonalé jedlo. Vyskúšajte to!

Mnoho ľudí si svoju kuchyňu zariaďuje pekne a moderne. Trávi čas s premýšľaním, čo by sa do nej mohlo hodiť ako doplnok. Základom je aby sme sa cítili príjemne, čo nám určite pomôže pri varení. To ako na nás vplýva daná miestnosť je veľmi dôležité. Pohrať sa vieme taktiež aj s vybavením kuchyne ako sú hrnce, poháre, taniere, príbory a mnoho iných vecí. Na krásnom tanieri, vyzerá každé jedlo o čosi lepšie a príťažlivejšie. Nezabúdajte na to, že jete aj očami!

Ja osobne mám rada, keď moje jedlo vyzerá aj na pohľad príťažlivo a chutne. Pri príprave mäsa si vieme pripraviť vlastný dressing a ním dotvoriť celkový dojem z jedla. Pekne poukladať sa dá aj zelenina a dnes už nájdete množstvo videí ako na to. Nie je to nič ťažké a keď to raz skúsite nebudete chcieť prestať.

A čo zákusky?

To isté platí aj pri príprave koláčov, či iných sladkých jedál. Skúste si recepty pretvoriť podľa seba a tak si ich prispôsobiť vlastnej chuti. Ja napríklad pridávam oveľa menej cukru ako je v mnohých receptoch napísané. Taktiež nerobím koláče príliš mastné, pretože to nie je vôbec zdravé. Koláče si po upečení viete dozdobiť aj čokoládou, ovocím, či džemom. Fantázii sa medze nekladú a tu to platí dvojnásobne. Vyberte si niečo, čo baví vás a ak neviete, čo to je začnite skúšať všetko. Postupne prídete na to, čo vám robí najväčšiu radosť a čo je to pravé pre vás.

No votes yet.
Prosím čakajte...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Môžete zdieľať na:

Zatiaľ žiadne komentáre, buďte prvý!

Pridaj komentár

Poznámka: Komentáre na webových stránkach odrážajú názory príslušných autorov a nie názory tohto webového portálu. Žiadame členov, aby sa zdržali urážok a vulgárneho vyjadrenia. Vyhradzujeme si právo vymazať akýkoľvek komentár bez predchádzajúceho upozornenia alebo vysvetlenia.

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená. Požadované polia sú označené ako *

*
*

Pridajte sa k nám.

Páči sa Vám náš portál? Registrujte sa a zdieľajte Vaše recepty.