Ako variť rýchlo a jednoducho

Poznáte tie dlhé hodiny strávené v kuchyni za sporákom? Kto to nepozná, nevie aké náročné to je, každý deň pripravovať jedlo pre seba a celú rodinu. Obzvlášť ak máte veľa detí, ktoré sú neustále hladné. Ako toto všetko zvládnuť a pripraviť jedlá, ktoré sú rýchle a jednoduché?

Povedzme si, že varíme pre viacero ľudí a chceme aby bolo jedlo chutné, no zároveň sme sa udržali v istom cenovom rozpätí. Na raňajky môže byť skvelou voľbou aj koláč, ktorý si viete dať s mliekom a vzniknú jednoduché a rýchle raňajky. Veľmi vhodnými sú kysnuté koláče, či buchty. Naplniť ich môžete jablkami, makom, kakaom, či tvarohom. Tak si ušetríte kopu času a máte postarané o raňajky na celý týždeň. Taktiež si to môžete dať ako olovrant, či desiatu.

Veľmi dobré je pripravovať jedlá, ktoré iba hodíte do pece a pečiete. Vyhnete sa tak dlhému státiu a budete mať viac času na iné veci. Klasické francúzske zemiaky, sú skvelou voľbou. Dáte do nich klobásku, vajíčko, navrch môžete posypať syrom a výborné jedlo je hotové! Ku tomu už len pridáte ovocný kompót a jedlo je hotové. Z takéhoto jedla sa naje celá rodina a vy určite neminiete veľa peňazí za ingrediencie.

Skvelou voľbou sú aj rôzne druhy omáčok s mäsom. Uvaríte si cestoviny, ktoré polejete omáčkou s mäsom. Mäso nakrájate na drobné kúsky a tak ho nepotrebujete vôbec veľa. Stačí už len dobre dochutiť. Veľkú obľubu majú aj sladké jedlá ako napríklad palacinky alebo lievance. Cesto si pripravíte za pár minút a už len pečiete. Každý si do nich môže pridať, čo bude chcieť a na čo má chuť. Položíte na stôl a každý si zvyšok pripraví sám.

Určite nezabúdajte aj na varenie polievok, ktoré vás zasýtia pred hlavným jedlom a vy tak získate trochu času, kým pripravíte hlavné jedlo. V tomto období sú skvelou voľbou zeleninové polievky ako napríklad brokolicová, špenátová, či šalátová. Pridáte zemiačky a chuť máte zaručenú!

No votes yet.
Prosím čakajte...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Môžete zdieľať na:
Kategórie: Varenie

Zatiaľ žiadne komentáre, buďte prvý!

Pridaj komentár

Poznámka: Komentáre na webových stránkach odrážajú názory príslušných autorov a nie názory tohto webového portálu. Žiadame členov, aby sa zdržali urážok a vulgárneho vyjadrenia. Vyhradzujeme si právo vymazať akýkoľvek komentár bez predchádzajúceho upozornenia alebo vysvetlenia.

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená. Požadované polia sú označené ako *

*
*

Pridajte sa k nám.

Páči sa Vám náš portál? Registrujte sa a zdieľajte Vaše recepty.