Ako vplýva strava na naše telo

Vieme o tom, že to čo jeme vplýva na všetko v našom tele. Práve preto sa hovorí, že aj ak máte nejaké vonkajšie ekzémy, či iné problémy riešením je strava. Taktiež problémy s vlasmi, pokožkou, nechtami a mnoho iných. Všetko to navzájom súvisí, dokonca psychológovia tvrdia, že strava vplýva aj na psychickú pohodu človeka. Nehovoriac o tom ak máte vážnejšie zdravotné problémy.

Čo si teda uvariť a ako sa stravovať aby sme si zlepšili naše zdravie? Poďme teda postupne a začnime raňajkami a tým, čo je ideálne prijať do nášho tela hneď po prebudení. Ja osobne začínam každé ráno pohárom teplej vody s citrónom. Po prebudení je veľmi vhodné zavodniť naše telo. Citrón dokáže z nášho tela vyplaviť toxíny a je bohatý na vitamín C.

Už asi viete, že ideálne je prijímať dostatok zeleniny a ovocia. Ako ale zeleninu spracovať aby nestratila svoje živiny? Jednoducho ju zaparíte horúcou vodou alebo udusíte. Toto je tá najjednoduchšia príprava zeleniny ku jedlo. Môžete ju použiť ako prílohu k mäsu, či pridať do vašich obľúbených cestovín. Jednou z možností je prijímať aj surovú zeleninu napríklad vo forme šalátov. Tu platí, že na to aby sa uvoľnili vitamíny je potrebné použiť olej,  či už olivový alebo iný druh oleja.

Mnoho z nás napadne ako si zabezpečiť prísun čerstvého ovocia a zeleniny aj počas zimného obdobia. Vždy je dobré sa prispôsobiť obdobiu a v zime konzumovať napríklad pomaranče, mandarínky alebo jablká. Veľmi by som v tomto období nestavila na jahody, maliny, či iné takéto ovocie. Často využívam mrazom sušené ovocie a obľubujem najmä jahody. Tento spôsob zanecháva ich vôňu a vy tak máte pocit ako by ste ich jedli priamo nazberané zo záhrady.

Tu sa dostávame aj k pestovaniu si vlastných plodín vo svojej záhradke, čo je určite veľkou výhodou. Začína obdobie kedy môžeme tráviť veľa času vonku a počasie nám praje. Ak si vypestujeme vlastné ovocie a zeleninu vieme, že neobsahuje žiadne škodlivé látky.

No votes yet.
Prosím čakajte...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Môžete zdieľať na:
Kategórie: Zdravie

Zatiaľ žiadne komentáre, buďte prvý!

Pridaj komentár

Poznámka: Komentáre na webových stránkach odrážajú názory príslušných autorov a nie názory tohto webového portálu. Žiadame členov, aby sa zdržali urážok a vulgárneho vyjadrenia. Vyhradzujeme si právo vymazať akýkoľvek komentár bez predchádzajúceho upozornenia alebo vysvetlenia.

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená. Požadované polia sú označené ako *

*
*

Pridajte sa k nám.

Páči sa Vám náš portál? Registrujte sa a zdieľajte Vaše recepty.