Čo zo záhradky využijete najviac pri varení

Keďže nám začína obdobie sadenia a všetci už pracujeme vo svojich záhradkách, pozrime sa na to, čo z nich môžeme využiť pri varení najviac. Ja takmer do každého varenia pridávam cibuľu, či cesnak. Tieto suroviny využívam najviac a dajú sa v našich podmienkach bez problémov vypestovať. Koreňovú zeleninu ako je napríklad mrkva, či petržlen, tiež využijete často.

Ku raňajkám v lete nesmie chýbať paprika, paradajky a uhorky. Tie využijete aj do varenia, či ako prílohu ku jedlu. Čo si ďalej posadiť? Určite šalát, cuketu, brokolicu alebo aj špenát. Všetko sú to potraviny, ktoré využijete. Počas leta, či jari si môžete pripraviť, rôzne druhy prívarkov. Sú veľmi chutné a tak využijete všetko, čo ste si vypestovali.

Zeleninu si viete uskladniť v mrazničke a potom ju využívať počas celého roka. Ideálne na leto je pripravovať rôzne druhy polievok. Veď to poznáte, že v lete počas horúcich dní nám nechutí jesť ťažké jedlá. Polievky vás zasýtia a nezaťažia žalúdok. Aké si môžete pripraviť? Napríklad cuketovú, špenátovú, brokolicovú. Všetky tieto chutia jednoducho skvele a sú veľmi zdravé.

Niektorí si zvyknú posadiť aj zemiaky, no pri nich je pestovanie náročnejšie a je potrebný veľký priestor. Preto by som odporúčala radšej miesto využiť inak. Ďalšie potraviny, ktoré využijete sú napríklad kaleráb, kel, chilli papričky. Keď vám už dochádzajú nápady, môžete sa zamerať aj na sadenie byliniek. Tie využijete pri dochucovaní akéhokoľvek jedla, medzi tie najobľúbenejšie patrí mäta, šalvia, tymian, či bazalka.

Toto všetko si viete posadiť aj vo vašej záhrade a tak ušetriť množstvo peňazí pri nakupovaní. Mať vypestovanú vlastnú zeleninu alebo aj bylinky je určite veľkou výhodou. Je už len na vás, čo si vyberiete vy a čo chutí najviac vám. Sadenie prináša so sebou aj veľký relax a výhodou je pobyt na čerstvom vzduchu.

No votes yet.
Prosím čakajte...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Môžete zdieľať na:
Kategórie: Záhradka

Zatiaľ žiadne komentáre, buďte prvý!

Pridaj komentár

Poznámka: Komentáre na webových stránkach odrážajú názory príslušných autorov a nie názory tohto webového portálu. Žiadame členov, aby sa zdržali urážok a vulgárneho vyjadrenia. Vyhradzujeme si právo vymazať akýkoľvek komentár bez predchádzajúceho upozornenia alebo vysvetlenia.

Vaša e-mailová adresa nebude uverejnená. Požadované polia sú označené ako *

*
*

Pridajte sa k nám.

Páči sa Vám náš portál? Registrujte sa a zdieľajte Vaše recepty.